Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
stabilizujemy palikami drewnianymi i dowiązujemy do osnowy geodezyjnej. Jeżeli na mierzonym obszarze brak budynków i innych obiektów o charakterze trwałym, to wówczas za repery robocze przyjmujemy odpowiedniej wielkości zastabilizowane pale. Pale te lokalizujemy w pobliżu wierzchołków figury podstawowej. Wysokości reperów roboczych nawiązujemy metodą niwelacji do wysokości reperów sieci lokalnej lub państwowej.
Wierzchołki oczek siatki wyznaczamy jako punkty przecięć prostych równoległych do boków figury podstawowej. Tyczenie przeprowadzamy przy użyciu węgielnicy lub teodolitu. Wierzchołki figur stabilizujemy palikami wbitymi równo z poziomem gruntu i świadkami wystającymi ponad grunt. Każdy wierzchołek siatki otrzymuje kolejny numer porządkowy, który wypisuje się na świadku.
Pomiar odbywa się w
stabilizujemy palikami drewnianymi i dowiązujemy do osnowy geodezyjnej. Jeżeli na mierzonym obszarze brak budynków i innych obiektów o charakterze trwałym, to wówczas za repery robocze przyjmujemy odpowiedniej wielkości zastabilizowane pale. Pale te lokalizujemy w pobliżu wierzchołków figury podstawowej. Wysokości reperów roboczych nawiązujemy metodą niwelacji do wysokości reperów sieci lokalnej lub państwowej.<br>Wierzchołki oczek siatki wyznaczamy jako punkty przecięć prostych równoległych do boków figury podstawowej. Tyczenie przeprowadzamy przy użyciu węgielnicy lub teodolitu. Wierzchołki figur stabilizujemy palikami wbitymi równo z poziomem gruntu i świadkami wystającymi ponad grunt. Każdy wierzchołek siatki otrzymuje kolejny numer porządkowy, który wypisuje się na świadku.<br>Pomiar odbywa się w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego