Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 18.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
to wielu wyborcom nie spodobały się jego związki z dawnym reżimem. - Za Lavinem stoją współpracownicy Pinocheta i wielki biznes - powiedział 26-letni Chilijczyk Jose Veliz oddając głos na Lagosa.
Prawica pociesza się, że przegrała w wielkim stylu. Mówi się, że Lavin to nowy lider całkiem nowej chilijskiej prawicy.
masp, reuters, pap


Dzień pastora Kinga
Ameryka poleca go papieżowi

Ameryka świętowała wczoraj urodziny legendarnego przywódcy murzyńskiego - Martina Luthera Kinga. Zamknięte były urzędy federalne, nie działała giełda na Wall Street. Biskupi amerykańscy uznali Kinga za męczennika.

W 1983 roku prezydent Ronald Reagan uczynił urodziny pastora Kinga oficjalnym świętem federalnym. Od tamtej pory dzień
to wielu wyborcom nie spodobały się jego związki z dawnym reżimem. - Za Lavinem stoją współpracownicy Pinocheta i wielki biznes - powiedział 26-letni Chilijczyk Jose Veliz oddając głos na Lagosa. <br>Prawica pociesza się, że przegrała w wielkim stylu. Mówi się, że Lavin to nowy lider całkiem nowej chilijskiej prawicy.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;masp, reuters, pap&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Dzień pastora Kinga&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Ameryka poleca go papieżowi&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Ameryka świętowała wczoraj urodziny legendarnego przywódcy murzyńskiego - Martina Luthera Kinga. Zamknięte były urzędy federalne, nie działała giełda na Wall Street. Biskupi amerykańscy uznali Kinga za męczennika.&lt;/&gt;<br><br>W 1983 roku prezydent Ronald Reagan uczynił urodziny pastora Kinga oficjalnym świętem federalnym. Od tamtej pory dzień
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego