Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 15/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
sprzedaży bydła starszego niż 30-miesięczne, jeśli nie zostało ono przebadane pod kątem BSE.
Kolejną konsekwencją epidemii jest zakaz sprzedaży żelatyny - produktu pochodzenia wołowego. Polska nie wpuszcza mięsa m. in. z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Belgii i Danii.

Przeciek oleju

Z kolei przyczyną skażenia w 1999 roku w Belgii pasz i żywności rakotwórczymi dioksynami był przeciek oleju grzewczego w fabryce tłuszczów paszowych Verkest koło Gandawy, lub skażenie surowców do produkcji tłuszczów, które dostarczono temu zakładowi.
Incydent ten kosztował belgijską gospodarkę blisko miliard euro strat. W przypadku dioksyn skażone substancje wprowadzono do produkcji pasz.
Nie zawsze coca-cola
Skażone były także
sprzedaży bydła starszego niż 30-miesięczne, jeśli nie zostało ono przebadane pod kątem BSE. <br>Kolejną konsekwencją epidemii jest zakaz sprzedaży żelatyny - produktu pochodzenia wołowego. Polska nie wpuszcza mięsa m. in. z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Belgii i Danii. <br><br>&lt;tit&gt;Przeciek oleju&lt;/&gt;<br><br>Z kolei przyczyną skażenia w 1999 roku w Belgii pasz i żywności rakotwórczymi dioksynami był przeciek oleju grzewczego w fabryce tłuszczów paszowych Verkest koło Gandawy, lub skażenie surowców do produkcji tłuszczów, które dostarczono temu zakładowi. <br>Incydent ten kosztował belgijską gospodarkę blisko miliard euro strat. W przypadku dioksyn skażone substancje wprowadzono do produkcji pasz. <br>Nie zawsze coca-cola<br>Skażone były także
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego