Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 06.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
losowych, patologie procedowania nad ustawą o radiofonii i telewizji (komisja śledcza cały parlamentarny tok prac na projektem, wcale nie mniej ciekawy od rządowego, przykryła sprytnie zasłoną milczenia).

Wszystkie błędy procesu legislacyjnego znane są od lat. Są opisywane, zbadane naukowo, ocenione przez Trybunał Konstytucyjny - i nic się nie zmienia. Wprost przeciwnie, patologie rosną. Tym bardziej że w coraz większym stopniu na proces legislacyjny wpływa bardzo agresywna kampania wyborcza i niepewność partii co do swej pozycji na scenie politycznej, co rodzi pokusę zachowań populistycznych, zbliża do siebie retorykę praktycznie wszystkich partii, a politykę czyni programowo nieczytelną.

Dyktatura strachu


Przy głosowaniu nad projektem budżetu
losowych, patologie &lt;orig&gt;procedowania&lt;/&gt; nad ustawą o radiofonii i telewizji (komisja śledcza cały parlamentarny tok prac na projektem, wcale nie mniej ciekawy od rządowego, przykryła sprytnie zasłoną milczenia).<br><br>Wszystkie błędy procesu legislacyjnego znane są od lat. Są opisywane, zbadane naukowo, ocenione przez Trybunał Konstytucyjny - i nic się nie zmienia. Wprost przeciwnie, patologie rosną. Tym bardziej że w coraz większym stopniu na proces legislacyjny wpływa bardzo agresywna kampania wyborcza i niepewność partii co do swej pozycji na scenie politycznej, co rodzi pokusę zachowań populistycznych, zbliża do siebie retorykę praktycznie wszystkich partii, a politykę czyni programowo nieczytelną.<br><br>&lt;tit&gt;Dyktatura strachu&lt;/&gt;<br><br><br>Przy głosowaniu nad projektem budżetu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego