Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kobieta i Życie
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1972
obserwować zwłaszcza wśród dzieci starszych, 11-12-letnich, nie mówiąc już o trzynasto- i czternastolatkach. Dziecko rzadziej już poszukuje w książce wzorów do naśladowania. Próbuje raczej przez książkę rozszerzyć swą wiedzę o świecie, o życiu społecznym, co wcale nie oznacza, że zawsze je akceptuje. Dzieci lubią swoich książkowych bohaterów, ale patrzą na nich z pewnym dystansem.
- Rodzice mają często ambicje kierowania lekturą swoich dzieci, podsuwania im takich czy innych książek z zaleceniem: przeczytaj to koniecznie, to bardzo ładne! Te próby kierowania lekturą dziecka często kończą się niepowodzeniem. Dlaczego?
- Przede wszystkim dlatego, że rodzice zapominają o tym, co stwierdziliśmy na początku rozmowy
obserwować zwłaszcza wśród dzieci starszych, 11-12-letnich, nie mówiąc już o trzynasto- i czternastolatkach. Dziecko rzadziej już poszukuje w książce wzorów do naśladowania. Próbuje raczej przez książkę rozszerzyć swą wiedzę o świecie, o życiu społecznym, co wcale nie oznacza, że zawsze je akceptuje. Dzieci lubią swoich książkowych bohaterów, ale patrzą na nich z pewnym dystansem.&lt;/&gt;<br>- &lt;who3&gt;Rodzice mają często ambicje kierowania lekturą swoich dzieci, podsuwania im takich czy innych książek z zaleceniem: przeczytaj to koniecznie, to bardzo ładne! Te próby kierowania lekturą dziecka często kończą się niepowodzeniem. Dlaczego?&lt;/&gt;<br>- &lt;who3&gt;Przede wszystkim dlatego, że rodzice zapominają o tym, co stwierdziliśmy na początku rozmowy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego