Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
zmieniło. Wpłynęła na to również samowolnie podjęta wcześniej przez kpt. mar. M. Przysieckiego decyzja o połączeniu marynarskich transportów i skierowaniu ich do Torunia, co nastąpiło już 25 lipca 1920 r.
Uratowany tabor rzeczny i materiał techniczny flotylli, a także cześć załóg zniszczonych statków i motorówek skierowano do Modlina, a pozostały personel do Kadry Marynarki Wojennej w Toruniu, gdzie organizowano kolejny, 3 batalion pułku morskiego. Do Brześcia, a następnie Modlina skierowano też cały transport min zagrodowych typu "R" oraz transportujący je do Pińska statek "Neptun"164.
24 lipca o godz. 24.00 dowódca dywizji górskiej gen. Andrzej Galica wydał podległemu mu wówczas
zmieniło. Wpłynęła na to również samowolnie podjęta wcześniej przez kpt. mar. M. Przysieckiego decyzja o połączeniu marynarskich transportów i skierowaniu ich do Torunia, co nastąpiło już 25 lipca 1920 r.<br>Uratowany tabor rzeczny i materiał techniczny flotylli, a także cześć załóg zniszczonych statków i motorówek skierowano do Modlina, a pozostały personel do Kadry Marynarki Wojennej w Toruniu, gdzie organizowano kolejny, 3 batalion pułku morskiego. Do Brześcia, a następnie Modlina skierowano też cały transport min zagrodowych typu "R" oraz transportujący je do Pińska statek "Neptun"164.<br>24 lipca o godz. 24.00 dowódca dywizji górskiej gen. Andrzej Galica wydał podległemu mu wówczas
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego