Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Organizacji
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok powstania: 1965
pośredni od służb technicznych, które nie mogą być zwolnione z obowiązku ekonomicznego myślenia w swoim zakresie.
Powstaje pytanie, w jaki sposób należy tę problematykę rozwiązać organizacyjnie, aby elementy ekonomiczne decydowały o wszelkich przedsięwzięciach z tego zakresu.
Praktyka wykazuje, że są dwie drogi:
a) zwiększenie poczucia odpowiedzialności za efekty ekonomiczne u personelu techniczno-inżynieryjnego,
b) wzmocnienie komórek technicznych ekonomistami, jako uzupełnienie fachowe zespołów pracujących na różnych szczeblach przedsiębiorstwa.
Obie drogi powinny być realizowane równolegle. Wzajemna współpraca służb technicznej i ekonomicznej, i wzajemne przenikanie się tych dyscyplin myślenia jest jedynym gwarantem postępu techniczno-ekonomicznego w przemyśle.
Pierwszym problemem jest uaktywnienie myślenia ekonomicznego u
pośredni od służb technicznych, które nie mogą być zwolnione z obowiązku ekonomicznego myślenia w swoim zakresie.<br>Powstaje pytanie, w jaki sposób należy tę problematykę rozwiązać organizacyjnie, aby elementy ekonomiczne decydowały o wszelkich przedsięwzięciach z tego zakresu.<br>Praktyka wykazuje, że są dwie drogi:<br>a) zwiększenie poczucia odpowiedzialności za efekty ekonomiczne u personelu techniczno-inżynieryjnego,<br>b) wzmocnienie komórek technicznych ekonomistami, jako uzupełnienie fachowe zespołów pracujących na różnych szczeblach przedsiębiorstwa.<br>Obie drogi powinny być realizowane równolegle. Wzajemna współpraca służb technicznej i ekonomicznej, i wzajemne przenikanie się tych dyscyplin myślenia jest jedynym gwarantem postępu techniczno-ekonomicznego w przemyśle.<br>Pierwszym problemem jest uaktywnienie myślenia ekonomicznego u
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego