Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
limfocyty, o dużym jądrze ze zbitą chromatyną, układające się gęsto obok siebie. Dlatego też ta część grudki chłonnej wykazuje zabarwienie ciemniejsze. Limfocyty są spychane coraz bardziej na obwód grudki przez powstające nowe limfocyty w ośrodku rozmnażania, a następnie dostają się do naczyń chłonnych otaczających grudkę chłonną. Zarówno w grudkach chłonnych pierwotnych, jak też wtórnych w oczkach tkanki siateczkowej znajdują się limfocyty B.
Grudki chłonne występują w różnych miejscach organizmu w dwóch postaciach, a mianowicie jako: 1. grudki pojedyncze, samotne (folliculi lymphatici solitarii) i 2. grudki skupione (folliculi lymphatici aggregati).
Grudki chłonne pojedyncze spotyka się w różnych miejscach, najczęściej jednak w błonie
limfocyty, o dużym jądrze ze zbitą chromatyną, układające się gęsto obok siebie. Dlatego też ta część grudki chłonnej wykazuje zabarwienie ciemniejsze. Limfocyty są spychane coraz bardziej na obwód grudki przez powstające nowe limfocyty w ośrodku rozmnażania, a następnie dostają się do naczyń chłonnych otaczających grudkę chłonną. Zarówno w grudkach chłonnych pierwotnych, jak też wtórnych w oczkach tkanki siateczkowej znajdują się limfocyty B.<br>Grudki chłonne występują w różnych miejscach organizmu w dwóch postaciach, a mianowicie jako: 1. grudki pojedyncze, samotne (folliculi lymphatici solitarii) i 2. grudki skupione (folliculi lymphatici aggregati).<br>Grudki chłonne pojedyncze spotyka się w różnych miejscach, najczęściej jednak w błonie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego