Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
premiera, rannych zostało co najmniej pięć osób. Nie wiadomo, kto stoi za zamachem. Przed dwoma tygodniami wyrok śmierci na Ijada Alawiego ogłosił znany terrorysta Abu Musab al-Zarkawi. Były to pierwsze tak poważne incydenty od czasu przejęcia przez tymczasowy iracki rząd suwerennej władzy 28 czerwca.
Irackie władze odnotowały jednak wczoraj pierwszy znaczący sukces w walce z terrorystami. Jak pochwalił się dziennikarzom minister sprawiedliwości, w środę zatrzymano grupę 29 arabskich bojowników, z których żaden nie jest Irakijczykiem. Rano w Bagdadzie znaleziono też samochód wypełniony 750 kilogramami materiałów wybuchowych i 15 pocisków moździerzowych. Wszystko zostało wysadzone w powietrze.
BBC, AFP


Propozycja pomocy dla
premiera, rannych zostało co najmniej pięć osób. Nie wiadomo, kto stoi za zamachem. Przed dwoma tygodniami wyrok śmierci na &lt;name type="person"&gt;Ijada Alawiego&lt;/&gt; ogłosił znany terrorysta &lt;name type="person"&gt;Abu Musab al-Zarkawi&lt;/&gt;. Były to pierwsze tak poważne incydenty od czasu przejęcia przez tymczasowy iracki rząd suwerennej władzy 28 czerwca.<br>Irackie władze odnotowały jednak wczoraj pierwszy znaczący sukces w walce z terrorystami. Jak pochwalił się dziennikarzom minister sprawiedliwości, w środę zatrzymano grupę 29 arabskich bojowników, z których żaden nie jest Irakijczykiem. Rano w &lt;name type="place"&gt;Bagdadzie&lt;/&gt; znaleziono też samochód wypełniony 750 kilogramami materiałów wybuchowych i 15 pocisków moździerzowych. Wszystko zostało wysadzone w powietrze.<br>&lt;au&gt;BBC, AFP&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;Propozycja pomocy dla
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego