Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 37
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
alkoholu i działa znacznie silniej niż roztwory czystego spirytusu o tym samym stężeniu. Im starsze wino, tym silniej działa.

"NIEWINNE" PIWKO...?

Podobne zjawiska obserwuje się po spożyciu piwa, które otrzymuje się przez fermentację drożdżową słodu jęczmiennego z dodatkiem przyprawy goryczki chmielowej. Zawiera ona około 4,5% alkoholu. Wypicie dwóch kufli piwa powoduje w surowicy krwi wzrost poziomu alkoholu do 0,5 mg, a spożycie butelki wina wykaże 1 mg alkoholu. Istnieje jednak wzmożona wrażliwość na alkohol, gdy po jednym kuflu piwa jest się oszołomionym.
Według statystyk francuskich picie dziennie do 2 litrów wina (około 200 g alkoholu) powoduje z reguły powstawanie
alkoholu i działa znacznie silniej niż roztwory czystego spirytusu o tym samym stężeniu. Im starsze wino, tym silniej działa. <br><br>&lt;tit&gt;"NIEWINNE" PIWKO...?&lt;/&gt;<br><br>Podobne zjawiska obserwuje się po spożyciu piwa, które otrzymuje się przez fermentację drożdżową słodu jęczmiennego z dodatkiem przyprawy goryczki chmielowej. Zawiera ona około 4,5% alkoholu. Wypicie dwóch kufli piwa powoduje w surowicy krwi wzrost poziomu alkoholu do 0,5 mg, a spożycie butelki wina wykaże 1 mg alkoholu. Istnieje jednak wzmożona wrażliwość na alkohol, gdy po jednym kuflu piwa jest się oszołomionym. <br>Według statystyk francuskich picie dziennie do 2 litrów wina (około 200 g alkoholu) powoduje z reguły powstawanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego