Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 43
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Westerplatte.
jof



Święto Gwary Góralskiej - Nolepso baba

Najmłodszy uczestnik Święta Gwary Ludowej, 7-letni Janusz Zązel z Knurowa, zdradzał publicznie dlaczego panie noszą za suknią ogony. Nieco starszy kolega radził za Tetmajerem, że najlepiej wziąć sobie za żonę babę, która dobrze bije. Piękna gwara, góralskie nuty, trafne puenty i humor - płynęły w środę 20 października ze sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej.
Już po raz dziesiąty odbyło się w Łopusznej Święto Gwary Góralskiej. Dzieci recytowały poezję podhalańskich poetów, sugestywnie opowiadały mistrzowskie gawędy Sabały czy Tetmajera.
W konkursowych przesłuchaniach uczestniczyli uczniowie 20 szkół podstawowych i dwóch gimnazjów z gminy Nowy Targ. W
Westerplatte.<br>&lt;au&gt;jof&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Święto Gwary Góralskiej - &lt;dialect&gt;Nolepso baba&lt;/&gt;&lt;/tit&gt;<br><br>Najmłodszy uczestnik Święta Gwary Ludowej, 7-letni Janusz Zązel z Knurowa, zdradzał publicznie dlaczego panie noszą za suknią ogony. Nieco starszy kolega radził za Tetmajerem, że najlepiej wziąć sobie za żonę babę, która dobrze bije. Piękna gwara, góralskie nuty, trafne puenty i humor - płynęły w środę 20 października ze sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej.<br>Już po raz dziesiąty odbyło się w Łopusznej Święto Gwary Góralskiej. Dzieci recytowały poezję podhalańskich poetów, sugestywnie opowiadały mistrzowskie gawędy Sabały czy Tetmajera.<br>W konkursowych przesłuchaniach uczestniczyli uczniowie 20 szkół podstawowych i dwóch gimnazjów z gminy Nowy Targ. W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego