Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
zamówienia o wartości 13,78 milionów złotych.



Zmiany jakościowe natomiast wyrażają się wzrostem udziału odbiorców, którzy stosowali przyrządy o dużym stopniu skomplikowania. Odnosi się to szczególnie do marynarki wojennej i artylerii przeciwlotniczej.
Dostarczane przyrządy były wielce zróżnicowane pod względem budowy, przeznaczenia oraz liczby wyprodukowanych egzemplarzy. Było to wynikiem dwóch czynników: po pierwsze, rozwijające się zakłady mogły stopniowo podejmować produkcję coraz bardziej skomplikowanych przyrządów, a po drugie, będąc do połowy lat trzydziestych głównym producentem wojskowych przyrządów optycznych w Polsce, zmuszone były przyjmować zamówienia na różnorodne, ale niezbędne dla wojska przyrządy.
Miarą tej różnorodności mogą być lupy kieszonkowe w cenie 40 złotych oraz zestaw
zamówienia o wartości 13,78 milionów złotych.<br><br>&lt;gap&gt;<br><br> Zmiany jakościowe natomiast wyrażają się wzrostem udziału odbiorców, którzy stosowali przyrządy o dużym stopniu skomplikowania. Odnosi się to szczególnie do marynarki wojennej i artylerii przeciwlotniczej.<br>Dostarczane przyrządy były wielce zróżnicowane pod względem budowy, przeznaczenia oraz liczby wyprodukowanych egzemplarzy. Było to wynikiem dwóch czynników: po pierwsze, rozwijające się zakłady mogły stopniowo podejmować produkcję coraz bardziej skomplikowanych przyrządów, a po drugie, będąc do połowy lat trzydziestych głównym producentem wojskowych przyrządów optycznych w Polsce, zmuszone były przyjmować zamówienia na różnorodne, ale niezbędne dla wojska przyrządy.<br>Miarą tej różnorodności mogą być lupy kieszonkowe w cenie 40 złotych oraz zestaw
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego