Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
w okolicy charakterystyczni. Kiedyś Bierut w towarzystwie swojej ochrony zawędrował w pobliże domostwa Bigosów. "To jest ostatnie prywatne schronisko w Tatrach, obywatelu prezydencie" - usłyszał - opowiada ojciec Leon.
Mówi, że te kilkanaście miesięcy kontaktów z góralami spowodowało, że nabrał sympatii dla tej społeczności. Podziwiał górali za wrodzoną inteligencję, niezwykłą pracowitość, swoiste poczucie humoru, życiową filozofię, szczerość uczuć i przyjaźń.
Uderzyła go u mieszkańców Podhala ogromna religijność, zainteresowanie bieżącymi sprawami Kościoła. W pamięci benedyktyna utkwił też swoisty "savoir-vivre" obowiązujący pod Tatrami, czego przykładem mogą być specyficzne "zagadania" ludzi podczas spotkań. Urzekł śpiew w kościele w Gronkowie i w Brzegach.
Opowiadając o góralach, ojciec
w okolicy charakterystyczni. Kiedyś Bierut w towarzystwie swojej ochrony zawędrował w pobliże domostwa Bigosów. "To jest ostatnie prywatne schronisko w Tatrach, obywatelu prezydencie" - usłyszał - opowiada ojciec Leon.<br>Mówi, że te kilkanaście miesięcy kontaktów z góralami spowodowało, że nabrał sympatii dla tej społeczności. Podziwiał górali za wrodzoną inteligencję, niezwykłą pracowitość, swoiste poczucie humoru, życiową filozofię, szczerość uczuć i przyjaźń.<br>Uderzyła go u mieszkańców Podhala ogromna religijność, zainteresowanie bieżącymi sprawami Kościoła. W pamięci benedyktyna utkwił też swoisty &lt;foreign&gt;"savoir-vivre"&lt;/&gt; obowiązujący pod Tatrami, czego przykładem mogą być specyficzne "zagadania" ludzi podczas spotkań. Urzekł śpiew w kościele w Gronkowie i w Brzegach.<br>Opowiadając o góralach, ojciec
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego