Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Warszawy
Nr: 122
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1945
aby godnie i dumnie upomnieć się o należne Polsce miejsce wśród narodów Europy i świata. (Oklaski).
Bezpieczeństwo publiczne
Nasza Milicja i Bezpieczeństwo Publiczne pracują w niezwykle ciężkich warunkach. Odradzająca się państwowość nie mogła i nie może jeszcze zapewnić naszym organom bezpieczeństwa zaspokojenia często najbardziej elementarnych potrzeb, jak mundury, obuwie, zaaprowizowanie, podczas gdy pieniężne wynagrodzenie nie może być wysokie ze względu na politykę finansową państwa.
Przedwojenny aparat bezpieczeństwa, dobierany odpowiednio przez sanację, okazał się w okresie okupacji niemieckiej całkowicie zgniłym, poszedł w swej większości na taką czy inną współpracę z okupantem, toteż został znienawidzony przez cały naród.
Pierwszymi kadrami naszego bezpieczeństwa byli partyzanci
aby godnie i dumnie upomnieć się o należne Polsce miejsce wśród narodów Europy i świata. (Oklaski).<br>&lt;tit&gt;Bezpieczeństwo publiczne&lt;/&gt;<br>Nasza Milicja i Bezpieczeństwo Publiczne pracują w niezwykle ciężkich warunkach. Odradzająca się państwowość nie mogła i nie może jeszcze zapewnić naszym organom bezpieczeństwa zaspokojenia często najbardziej elementarnych potrzeb, jak mundury, obuwie, zaaprowizowanie, podczas gdy pieniężne wynagrodzenie nie może być wysokie ze względu na politykę finansową państwa.<br>Przedwojenny aparat bezpieczeństwa, dobierany odpowiednio przez sanację, okazał się w okresie okupacji niemieckiej całkowicie zgniłym, poszedł w swej większości na taką czy inną współpracę z okupantem, toteż został znienawidzony przez cały naród.<br>Pierwszymi kadrami naszego bezpieczeństwa byli partyzanci
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego