Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
łącznej luźnej z siecią cienkich włókien sprężystych biegnących podłużnie, które nie wytwarzają błony sprężystej wewnętrznej.
Błona środkowa, zwykle najsłabiej rozwinięta, jest zbudowana z tkanki łącznej z włóknami sprężystymi oraz komórkami mięśniowymi gładkimi, przeważnie o przebiegu okrężnym.
Błona zewnętrzna składa się z tkanki łącznej z grubymi włóknami kolagenowymi i sprężystymi, przebiegającymi podłużnie. W części obwodowej ma ona utkanie bardziej luźne. Znajdują się tu, podobnie jak w naczyniach krwionośnych, naczynia odżywcze i nerwy (odgałęzienia nerwów zaopatrujących naczynia krwionośne).
Naczynia i pnie chłonne, podobnie jak żyły, mają zastawki zapobiegające cofaniu się chłonki, która przepływa pod słabym ciśnieniem. Chłonka płynie od obwodu do centrum na
łącznej luźnej z siecią cienkich włókien sprężystych biegnących podłużnie, które nie wytwarzają błony sprężystej wewnętrznej.<br>Błona środkowa, zwykle najsłabiej rozwinięta, jest zbudowana z tkanki łącznej z włóknami sprężystymi oraz komórkami mięśniowymi gładkimi, przeważnie o przebiegu okrężnym.<br>Błona zewnętrzna składa się z tkanki łącznej z grubymi włóknami kolagenowymi i sprężystymi, przebiegającymi podłużnie. W części obwodowej ma ona utkanie bardziej luźne. Znajdują się tu, podobnie jak w naczyniach krwionośnych, naczynia odżywcze i nerwy (odgałęzienia nerwów zaopatrujących naczynia krwionośne).<br>Naczynia i pnie chłonne, podobnie jak żyły, mają zastawki zapobiegające cofaniu się chłonki, która przepływa pod słabym ciśnieniem. Chłonka płynie od obwodu do centrum na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego