Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Morze
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1925
sieciami do niszczenia łodzi podwodnych, oraz założyć setki tysięcy min. Nie bacząc na te wprost tytaniczne wysiłki, zwycięstwo przeważające floty koaljantów przez dłuższy czas były niepewne.
Rozpatrując tę kwestję w stosunku do naszych przypuszczalnych przeciwników, można być zupełnie pewnym, że podobne przeciwdziałanie jest dla nich nieosiągalne.
W ten sposób łódź podwodna jest tym środkiem walki na morzu, który zachwiał potęgę dużych okrętów bojowych i, który wobec tego powinien wejść w pierwszym rzędzie w skład naszej przyszłej floty.
Pozostaje nam jeszcze określenie ich typu i ilości.
Obecnie są powszechnie używane dwa zasadnicze typy tych statków: łodzie podwodne i torpedowe i łodzie podwodne
sieciami do niszczenia łodzi podwodnych, oraz założyć setki tysięcy min. Nie bacząc na te wprost tytaniczne wysiłki, zwycięstwo przeważające floty koaljantów przez dłuższy czas były niepewne.<br>Rozpatrując tę kwestję w stosunku do naszych przypuszczalnych przeciwników, można być zupełnie pewnym, że podobne przeciwdziałanie jest dla nich nieosiągalne.<br>W ten sposób łódź podwodna jest tym środkiem walki na morzu, który zachwiał potęgę dużych okrętów bojowych i, który wobec tego powinien wejść w pierwszym rzędzie w skład naszej przyszłej floty.<br>Pozostaje nam jeszcze określenie ich typu i ilości.<br>Obecnie są powszechnie używane dwa zasadnicze typy tych statków: łodzie podwodne i torpedowe i łodzie podwodne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego