Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
różny sposób uczestnictwo kulturalne".
Grupa kolejna to tezy stwierdzające, iż warunki materialne słabo warunkują uczestnictwo kulturalne lub nie stanowią istotnego czynnika warunkującego. Stanowisko takie prezentuje m.in. R. Dyoniziak, pisząc, że "wielowymiarowe uczestnictwo w kulturze nie będzie się korelowało ani z zawodem, ani z wykształceniem, ani z zarobkami, lecz odpowiednie podziały zarysowywać się będą w obrębie tych kategorii". Tezę podobną stawia również Z. Skórzyński.
Jako pewnego rodzaju wniosek, który może wynikać z dotychczas prezentowanych stanowisk, a jednocześnie przykład ilustrujący ujęcia zaliczone do grupy szóstej, można potraktować fragment wypowiedzi P. Tobery:
"Rzadko natomiast zwraca się uwagę na realne warunki życia i pracy
różny sposób uczestnictwo kulturalne".<br>Grupa kolejna to tezy stwierdzające, iż warunki materialne słabo warunkują uczestnictwo kulturalne lub nie stanowią istotnego czynnika warunkującego. Stanowisko takie prezentuje m.in. R. Dyoniziak, pisząc, że "wielowymiarowe uczestnictwo w kulturze nie będzie się korelowało ani z zawodem, ani z wykształceniem, ani z zarobkami, lecz odpowiednie podziały zarysowywać się będą w obrębie tych kategorii". Tezę podobną stawia również Z. Skórzyński.<br>Jako pewnego rodzaju wniosek, który może wynikać z dotychczas prezentowanych stanowisk, a jednocześnie przykład ilustrujący ujęcia zaliczone do grupy szóstej, można potraktować fragment wypowiedzi P. Tobery: &lt;page nr=30&gt;<br>"Rzadko natomiast zwraca się uwagę na realne warunki życia i pracy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego