Typ tekstu: Książka
Autor: Konwicki Tadeusz
Tytuł: Dziura w niebie
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1959
świętej pamięci, młodo umarł, kto wie, co może być jutro. Lepiej zawsze z Bogiem, kochana pani.
- Taki on był zawsze inny. Trzy lata miał, bywało, w sukieneczce jeszcze chodził, przybiegał, bywało, do mnie, rączki kładł na kolana i pytał: "A po co człowiek żyje? A gdzie się słońce w nocy podziewa? A dlaczego Pan Jezus odszedł od ludzi?" Serce to u niego ze szczerego złota, charakter jak u dorosłego. Tymi swoimi oczami popatrzy, bywało, to aż dziwnie i obojętnie robiło się człowiekowi, choć lata swoje już ma i niejedno widział.
- Chłopiec jak chłopiec - powiedziała Burbowa. - I pani kochana za uszy go
świętej pamięci, młodo umarł, kto wie, co może być jutro. Lepiej zawsze z Bogiem, kochana pani.<br>- Taki on był zawsze inny. Trzy lata miał, bywało, w sukieneczce jeszcze chodził, przybiegał, bywało, do mnie, rączki kładł na kolana i pytał: "A po co człowiek żyje? A gdzie się słońce w nocy podziewa? A dlaczego Pan Jezus odszedł od ludzi?" Serce to u niego ze szczerego złota, charakter jak u dorosłego. Tymi swoimi oczami popatrzy, bywało, to aż dziwnie i obojętnie robiło się człowiekowi, choć lata swoje już ma i niejedno widział.<br>- Chłopiec jak chłopiec - powiedziała Burbowa. - I pani kochana za uszy go
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!