Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
fizyczna nazywa "uczłowieczeniem", bo istotą tego procesu jest powstanie myślenia. Okazuje się, że problem etnologiczny, jakim jest powstanie kultury, jest równoznaczny ze starym pytaniem filozoficznym: co to jest i jak powstał człowiek? A odpowiedź na to pytanie jest jedną z najtrudniejszych w całej nauce. Nie dziwią więc kłopoty i ambiwalencje poglądów Lévi-Straussa.
Pojawienie się myśli symbolicznej i języka mogło - według autora - nastąpić tylko raz.
"Bez względu na to, jaki symbole był moment i jakie były okoliczności pojawienia się języka w drabinie życia zwierzęcego, mógł się on zrodzić tylko w całości i za jednym razem".
Jednocześnie fakt pojawienia się myśli symbolicznej
fizyczna nazywa "uczłowieczeniem", bo istotą tego procesu jest powstanie myślenia. Okazuje się, że problem etnologiczny, jakim jest powstanie kultury, jest równoznaczny ze starym pytaniem filozoficznym: co to jest i jak powstał człowiek? A odpowiedź na to pytanie jest jedną z najtrudniejszych w całej nauce. Nie dziwią więc kłopoty i ambiwalencje poglądów Lévi-Straussa.<br>Pojawienie się myśli symbolicznej i języka mogło - według autora - nastąpić tylko raz.<br>"Bez względu na to, jaki symbole był moment i jakie były okoliczności pojawienia się języka w drabinie życia zwierzęcego, mógł się on zrodzić tylko w całości i za jednym razem".<br>Jednocześnie fakt pojawienia się myśli symbolicznej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego