Typ tekstu: Książka
Autor: Kłyszejko-Stefanowicz Leokadia
Tytuł: Cytobiochemia
Rok: 1995
tylko kilku klas histonów, a wśród niektórych z nich, np. w H4, niezwykłej konserwatywności. W połowie lat siedemdziesiątych zaczęły się pojawiać doniesienia o występowaniu w obrębie poszczególnych klas tzw. wariantów histonowych, czyli cząsteczek histonów należących do tej samej klasy, ale różniących się w mniejszym lub większym stopniu sekwencją aminokwasową.
W pogmatwanej historii pojęć o histonach obserwuje się przejście od koncepcji o nieomal nielimitowanej ich różnorodności - poprzez okres uznawania tylko pięciu - do obecnego stwierdzenia, że istnieje pięć głównych klas histonów, z wariantami w obrębie każdej klasy.
Pierwsze sugestie co do istnienia polimorfizmu w obrębie histonów pochodzą z 1966 r. [102]. Dotyczyły one
tylko kilku klas histonów, a wśród niektórych z nich, np. w H4, niezwykłej konserwatywności. W połowie lat siedemdziesiątych zaczęły się pojawiać doniesienia o występowaniu w obrębie poszczególnych klas tzw. wariantów histonowych, czyli cząsteczek histonów należących do tej samej klasy, ale różniących się w mniejszym lub większym stopniu sekwencją aminokwasową.<br>W pogmatwanej historii pojęć o histonach obserwuje się przejście od koncepcji o nieomal nielimitowanej ich różnorodności - poprzez okres uznawania tylko pięciu - do obecnego stwierdzenia, że istnieje pięć głównych klas histonów, z wariantami w obrębie każdej klasy.<br>Pierwsze sugestie co do istnienia polimorfizmu w obrębie histonów pochodzą z 1966 r. [102]. Dotyczyły one
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego