Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
warunków równowagi oraz zmniejszenie zdolności roboczej. Z tego względu, zespół cech koparki określanych jako jej stateczność, ma istotne znaczenie dla pracy koparki.
Koparkę można zaprojektować tak, aby siły odspajania były silniej ograniczane przez jej stateczność w strefie A, w porównaniu ze strefą B (rys. 8.1).
Takie rozwiązanie prowadzi do pogorszenia warunków pracy w fazie odspajania, zwłaszcza w strefie A, gdyż wówczas koparka zachowuje się mniej stabilnie, co objawia się między innymi w częstym odrywaniu gąsienicy lub podpory od podłoża, natomiast powoduje poprawę sytuacji w fazie transportu urobku.
Można postąpić odwrotnie, to znaczy zaprojektować koparkę tak, aby siły odspajania były silniej
warunków równowagi oraz zmniejszenie zdolności roboczej. Z tego względu, zespół cech koparki określanych jako jej stateczność, ma istotne znaczenie dla pracy koparki.<br>Koparkę można zaprojektować tak, aby siły odspajania były silniej ograniczane przez jej stateczność w strefie A, w porównaniu ze strefą B (rys. 8.1).<br>Takie rozwiązanie prowadzi do pogorszenia warunków pracy w fazie odspajania, zwłaszcza w strefie A, gdyż wówczas koparka zachowuje się mniej stabilnie, co objawia się między innymi w częstym odrywaniu gąsienicy lub podpory od podłoża, natomiast powoduje poprawę sytuacji w fazie transportu urobku.<br>Można postąpić odwrotnie, to znaczy zaprojektować koparkę tak, aby siły odspajania były silniej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego