Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
lub przeglądowych uzbrojenia terenu. Pomiary związane z geodezyjną inwentaryzacją uzbrojenia terenu powinny być oparte na istniejącej na danym terenie poziomej i wysokościowej osnowie geodezyjnej. Jeżeli na danym terenie nie ma osnowy poziomej lub wysokościowej, należy ją przed przystąpieniem do pomiarów inwentaryzacyjnych założyć, stosując obowiązujące w tym zakresie przepisy GUKiK o pomiarach kraju.
Utrwalone znaki punktów osnowy podlegają obowiązkowi przekazywania znaków pod ochronę, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Zgodnie z instrukcją (GUGiK) C-IV (Geodezyjna inwentaryzacja uzbrojenia terenu) przed przystąpieniem do prac terenowych należy przeprowadzić analizę istniejących materiałów i dokumentów dotyczących danego obiektu, a znajdujących się:
1) w składnicach map
lub przeglądowych uzbrojenia terenu. Pomiary związane z geodezyjną inwentaryzacją uzbrojenia terenu powinny być oparte na istniejącej na danym terenie poziomej i wysokościowej osnowie geodezyjnej. Jeżeli na danym terenie nie ma osnowy poziomej lub wysokościowej, należy ją przed przystąpieniem do pomiarów inwentaryzacyjnych założyć, stosując obowiązujące w tym zakresie przepisy GUKiK o pomiarach kraju.<br>Utrwalone znaki punktów osnowy podlegają obowiązkowi przekazywania znaków pod ochronę, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Zgodnie z instrukcją (GUGiK) C-IV (&lt;HI rend="italic"&gt;Geodezyjna inwentaryzacja uzbrojenia terenu&lt;/HI&gt;) przed przystąpieniem do prac terenowych należy przeprowadzić analizę istniejących materiałów i dokumentów dotyczących danego obiektu, a znajdujących się:<br>1) w składnicach map
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego