Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
natomiast przyrządy znanych firm zagranicznych zaliczone zostały do grupy przyrządów zastępczych3. Wspomniany katalog nie obejmował jednak wszystkich przyrządów dostarczanych na zamówienia Departamentu Uzbrojenia oraz w ogóle nie uwzględniał przyrządów dostarczanych dla pozostałych odbiorców wojskowych.
Omówienie produkowanych przyrządów dokonane będzie zgodnie z przedstawioną wyżej ich klasyfikacją, w kolejności: przyrządy celownicze, obserwacyjno-pomiarowe, aparaty fotograficzne i przyrządy mechaniczne.

Przyrządy celownicze

Pierwszym przyrządem z tej grupy, którego produkcję rozpoczęto w 1930 r., był KĄTOMIERZ PANORAMOWY wz. 28 (fot. 4.1), przeznaczony do celowania haubicą kal. 100 mm wz. 14]19P typu Skoda.
Decyzja o uruchomieniu produkcji kątomierza zapadła na początku 1928 r. i została
natomiast przyrządy znanych firm zagranicznych zaliczone zostały do grupy przyrządów zastępczych3. Wspomniany katalog nie obejmował jednak wszystkich przyrządów dostarczanych na zamówienia Departamentu Uzbrojenia oraz w ogóle nie uwzględniał przyrządów dostarczanych dla pozostałych odbiorców wojskowych.<br>Omówienie produkowanych przyrządów dokonane będzie zgodnie z przedstawioną wyżej ich klasyfikacją, w kolejności: przyrządy celownicze, obserwacyjno-pomiarowe, aparaty fotograficzne i przyrządy mechaniczne.<br><br>&lt;tit&gt;Przyrządy celownicze&lt;/&gt;<br><br> Pierwszym przyrządem z tej grupy, którego produkcję rozpoczęto w 1930 r., był KĄTOMIERZ PANORAMOWY wz. 28 (fot. 4.1), przeznaczony do celowania haubicą kal. 100 mm wz. 14]19P typu Skoda.<br>Decyzja o uruchomieniu produkcji kątomierza zapadła na początku 1928 r. i została
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego