Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
PRL pozostał jednak gminom ogromny majątek składający się z 1,5 mln mieszkań. Z nazwy komunalnych, zajmowanych jednak zarówno przez ludzi biednych jak i zamożnych.

Jednym cięciem

Grupa posłów AWS proponuje rozcięcie tego węzła jednym ruchem: według przygotowanego przez nich projektu ustawy wszyscy lokatorzy staliby się właścicielami swoich mieszkań nie ponosząc żadnych wydatków.

Pytanie, w jaki sposób gminy zapewniałyby wówczas mieszkania ofiarom różnych kataklizmów, sierotom społecznym, opuszczającym domy dziecka, pozostaje oczywiście bez odpowiedzi. Podobnie jak pytanie, kto dofinansuje utrzymanie i remonty zdewastowanych domów zajmowanych przez ludzi, których czasem nie stać nawet na płacenie obecnych czynszów regulowanych.

Komunalne czynsze

Dobrym rozwiązaniem wydaje
PRL pozostał jednak gminom ogromny majątek składający się z 1,5 mln mieszkań. Z nazwy komunalnych, zajmowanych jednak zarówno przez ludzi biednych jak i zamożnych.<br><br>&lt;tit&gt;Jednym cięciem&lt;/&gt;<br><br>Grupa posłów AWS proponuje rozcięcie tego węzła jednym ruchem: według przygotowanego przez nich projektu ustawy wszyscy lokatorzy staliby się właścicielami swoich mieszkań nie ponosząc żadnych wydatków.<br><br>Pytanie, w jaki sposób gminy zapewniałyby wówczas mieszkania ofiarom różnych kataklizmów, sierotom społecznym, opuszczającym domy dziecka, pozostaje oczywiście bez odpowiedzi. Podobnie jak pytanie, kto dofinansuje utrzymanie i remonty zdewastowanych domów zajmowanych przez ludzi, których czasem nie stać nawet na płacenie obecnych czynszów regulowanych.<br><br>&lt;tit&gt;Komunalne czynsze&lt;/&gt;<br><br>Dobrym rozwiązaniem wydaje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego