Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 07.09
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
Londynie lub wzięcie zakładników, jak np. w Biesłanie. Do obu sytuacji polscy antyterroryści nie są przygotowani. Nasze grupy szkolone są do zwalczania terroru kryminalnego, a to zupełnie inny przeciwnik. O tym, że nie daliby sobie rady z grupą terrorystyczną, świadczą przykłady.

- Jakie?
- Kilka lat temu przez Polskę przejechał samochód z por-wanymi zakładnikami. Nikt nie potrafił podjąć decyzji o podjęciu akcji i likwidacji porywaczy. Przejechali przez cały kraj. A Magdalenka? Dwóch gangsterów zabiło dwóch policjantów, wielu raniło. Wystarczyły ładunki wybuchowe.

- Politycy uspokajają, że w razie czego wkroczy wojsko, np. jednostki Gromu.
- Użycie wojska to oznaka słabości i wotum nieufności wobec ministra
Londynie lub wzięcie zakładników, jak np. w Biesłanie. Do obu sytuacji polscy antyterroryści nie są przygotowani. Nasze grupy szkolone są do zwalczania terroru kryminalnego, a to zupełnie inny przeciwnik. O tym, że nie daliby sobie rady z grupą terrorystyczną, świadczą przykłady. &lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;- Jakie?&lt;/&gt; <br>&lt;who2&gt;- Kilka lat temu przez Polskę przejechał samochód z por-wanymi zakładnikami. Nikt nie potrafił podjąć decyzji o podjęciu akcji i likwidacji porywaczy. Przejechali przez cały kraj. A Magdalenka? Dwóch gangsterów zabiło dwóch policjantów, wielu raniło. Wystarczyły ładunki wybuchowe. &lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;- Politycy uspokajają, że w razie czego wkroczy wojsko, np. jednostki Gromu. &lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;- Użycie wojska to oznaka słabości i wotum nieufności wobec ministra
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego