Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
nastąpią w punktach oznaczonych kropkami. Po ich oznaczeniu należy przestawić nadajnik na pozycję B lub C. W ten sposób kieruje się całą energię nadajnika na interesujący nas odcinek ulicy i kontroluje powtórnie przebieg przewodu, ustalając pozostałe wielkości (średnice, głębokość).
Wybierając teren o powierzchni około 50×50 m (rys. 2.114a) postępujemy jak poprzednio. W przypadku natrafienia na przewód (zanik sygnału) oznaczamy go na powierzchni. Następnie przestawiamy nadajnik nad przewód, ustalając już dokładnie jego przebieg i pozostałe wielkości.
Na rysunku 2.114b pokazano zastosowanie lokalizatora podczas pracy w terenie.

Uwagi końcowe
Parametry metrologiczne i techniczne stosowanych w Polsce lokalizatorów są bardzo zróżnicowane
nastąpią w punktach oznaczonych kropkami. Po ich oznaczeniu należy przestawić nadajnik na pozycję &lt;HI rend="italic"&gt;B&lt;/HI&gt; lub &lt;HI rend="italic"&gt;C&lt;/HI&gt;. W ten sposób kieruje się całą energię nadajnika na interesujący nas odcinek ulicy i kontroluje powtórnie przebieg przewodu, ustalając pozostałe wielkości (średnice, głębokość).<br>Wybierając teren o powierzchni około 50&times;50 m (rys. 2.114a) postępujemy jak poprzednio. W przypadku natrafienia na przewód (zanik sygnału) oznaczamy go na powierzchni. Następnie przestawiamy nadajnik nad przewód, ustalając już dokładnie jego przebieg i pozostałe wielkości.<br>Na rysunku 2.114b pokazano zastosowanie lokalizatora podczas pracy w terenie.<br><br>&lt;tit&gt;Uwagi końcowe&lt;/&gt;<br>Parametry metrologiczne i techniczne stosowanych w Polsce lokalizatorów są bardzo zróżnicowane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego