Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.18
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
podpisano umowy z firmami liczącymi na udział w offsecie. W rzeczywistości zrobił to dopiero miesiąc po podpisaniu dokumentów. W rejestrze sądowym figurował jako właściciel spółki przez kolejne siedem miesięcy.
Metatron kupił od Luksa bliski współpracownik kontrowersyjnego biznesmena Romana Niemyjskiego.
Spółka Niemyjskiego Halex Holding była jedną z tych firm, które podpisały poufną umowę z Metatronem. Także ona miała płacić co miesiąc 20 tysięcy złotych. - W umowie z Metatronem chodziło o konsulting - tłumaczy enigmatycznie Roman Niemyjski. - Nic z tego nie wyszło.
Zaprzyjaźniony z politykami SLD Niemyjski jest właścicielem trzech odkrywkowych kopalń węgla w Malezji, Indonezji i na Filipinach. Był skazany za wyłudzenia, ma
podpisano umowy z firmami liczącymi na udział w offsecie. W rzeczywistości zrobił to dopiero miesiąc po podpisaniu dokumentów. W rejestrze sądowym figurował jako właściciel spółki przez kolejne siedem miesięcy.<br>&lt;name type="org"&gt;Metatron&lt;/&gt; kupił od &lt;name type="person"&gt;Luksa&lt;/&gt; bliski współpracownik kontrowersyjnego biznesmena &lt;name type="person"&gt;Romana Niemyjskiego&lt;/&gt;.<br>Spółka &lt;name type="person"&gt;Niemyjskiego&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;Halex Holding&lt;/&gt; była jedną z tych firm, które podpisały poufną umowę z &lt;name type="org"&gt;Metatronem&lt;/&gt;. Także ona miała płacić co miesiąc 20 tysięcy złotych. - W umowie z &lt;name type="org"&gt;Metatronem&lt;/&gt; chodziło o konsulting - tłumaczy enigmatycznie &lt;name type="person"&gt;Roman Niemyjski&lt;/&gt;. - Nic z tego nie wyszło.<br>Zaprzyjaźniony z politykami &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Niemyjski&lt;/&gt; jest właścicielem trzech odkrywkowych kopalń węgla w &lt;name type="place"&gt;Malezji&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Indonezji&lt;/&gt; i na &lt;name type="place"&gt;Filipinach&lt;/&gt;. Był skazany za wyłudzenia, ma
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!