Typ tekstu: Książka
Autor: Żukrowski Wojciech
Tytuł: Kamienne tablice
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1966
Kadara na wniosek Argentyny czy Chin Czang Kai-szeka, jednak już widać było, że komuniści wygrali i zmusili Zachód do uznania nowego rządu.
Istvan krążył po ambasadzie, zaczynał rozmowy, podpatrywał kolegów, by nagle zerwać się, uciec, zaszyć w swoim gabinecie. Wydawało mu się, że oni wiedzą więcej, mają dostęp do poufnych informacji, należą do wtajemniczonych, gdy on został poza kręgiem.
- Nie szalej, przestań się zadręczać - Ferenz kładł mu ręce na ramiona - przysięgam ci, że nic się nie dzieje. Powiedziałbym ci zaraz. Ty sam jesteś źródłem niepokoju. Weż się w garść, bo się nerwowo wykończysz. Wyjedź, odpocznij. Stary dał zgodę na twój
Kadara na wniosek Argentyny czy Chin Czang Kai-szeka, jednak już widać było, że komuniści wygrali i zmusili Zachód do uznania nowego rządu.<br>Istvan krążył po ambasadzie, zaczynał rozmowy, podpatrywał kolegów, by nagle zerwać się, uciec, zaszyć w swoim gabinecie. Wydawało mu się, że oni wiedzą więcej, mają dostęp do poufnych informacji, należą do wtajemniczonych, gdy on został poza kręgiem.<br>- Nie szalej, przestań się zadręczać - Ferenz kładł mu ręce na ramiona - przysięgam ci, że nic się nie dzieje. Powiedziałbym ci zaraz. Ty sam jesteś źródłem niepokoju. Weż się w garść, bo się nerwowo wykończysz. Wyjedź, odpocznij. Stary dał zgodę na twój
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!