Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
na wysepce, rzeźbami.
Doskonałe warunki wypoczynkowe, cel wycieczek. Kościół ewangelicki z 1773 (barok, neoklasycyzm). Wyjazd jak do Czarnowąsów. Na 22km w prawo do Murowa, gdzie huta szkła i tartak.

4. Groszowice (6km na pd. wsch.), obecnie przedmieście Opola, jedna z najstarszych osad Opolszczyzny. Ośrodek produkcji cementu. Wykopaliska archeologiczne i szczątki prastarych, prymitywnych zakładów hutniczych (dymarek). Na wsch. i pd. wsch. od wsi rozpoczynają się lasy, przeważnie sosnowe. Wyjazd ze śródmieścia ul.: Krakowską, Armii Krajowej, Struga, al. Przyjaźni, ks. J. Popiełuszki.

5. Suchy Bór (7km na wsch., wyjazd ul. Ozimską), wieś otoczona lasami, znakomite warunki klimatyczne. Ośrodek rekreacyjny z zapleczem gastronomicznym.

Opole
na wysepce, rzeźbami. <br>Doskonałe warunki wypoczynkowe, cel wycieczek. Kościół ewangelicki z 1773 (barok, neoklasycyzm). Wyjazd jak do Czarnowąsów. Na 22km w prawo do Murowa, gdzie huta szkła i tartak. <br><br>4. Groszowice (6km na pd. wsch.), obecnie przedmieście Opola, jedna z najstarszych osad Opolszczyzny. Ośrodek produkcji cementu. Wykopaliska archeologiczne i szczątki prastarych, prymitywnych zakładów hutniczych (dymarek). Na wsch. i pd. wsch. od wsi rozpoczynają się lasy, przeważnie sosnowe. Wyjazd ze śródmieścia ul.: Krakowską, Armii Krajowej, Struga, al. Przyjaźni, ks. J. Popiełuszki. <br><br>5. Suchy Bór (7km na wsch., wyjazd ul. Ozimską), wieś otoczona lasami, znakomite warunki klimatyczne. Ośrodek rekreacyjny z zapleczem gastronomicznym. <br><br>&lt;tit&gt;Opole
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego