Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 400-401
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1981
zabrnął przez swoją własną głupotę. Najpierw - powiadają - trzeba pomóc własnym bezrobotnym i biedakom. Tu nawet nie chodzi o mięso. W tym roku np., właśnie z powodu trudności w funduszu rolnym Wspólnoty, po raz pierwszy nie wejdzie na rynek tzw. "masło świąteczne" po niskiej cenie.
Po drugie, jest to przypadek bez precedensu, EWG nigdy jeszcze nie wydała pieniędzy z budżetu rolnego Wspólnoty na bezzwrotną pomoc dla żadnego kraju spoza strefy EWG. Cała pomoc EWG dla zrujnowanego południa Włoch wyniosła ok. 60 milionów dolarów, a przecież Włochy to kraj członkowski, którego obywatele płacą podatki do budżetu Wspólnoty.
Po trzecie budżet rolny to najbardziej
zabrnął przez swoją własną głupotę. Najpierw - powiadają - trzeba pomóc własnym bezrobotnym i biedakom. Tu nawet nie chodzi o mięso. W tym roku np., właśnie z powodu trudności w funduszu rolnym Wspólnoty, po raz pierwszy nie wejdzie na rynek tzw. "masło świąteczne" po niskiej cenie.<br>Po drugie, jest to przypadek bez precedensu, EWG nigdy jeszcze nie wydała pieniędzy z budżetu rolnego Wspólnoty na bezzwrotną pomoc dla żadnego kraju spoza strefy EWG. Cała pomoc EWG dla zrujnowanego południa Włoch wyniosła ok. 60 milionów dolarów, a przecież Włochy to kraj członkowski, którego obywatele płacą podatki do budżetu Wspólnoty.<br>Po trzecie budżet rolny to najbardziej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego