Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
do informacji ściśle tajnych, powinien go uzyskać", na analogicznej zasadzie, jak poseł aspirujący do Komisji ds. Służb Specjalnych.
Od postępowania sprawdzającego przed powołaniem na stanowisko ministerialne jest wyjątek - nie przeprowadza się go wtedy, gdy np. po wyborach powoływany jest tego samego dnia cały rząd. Jednak gdy prezydent dokonuje na wniosek premiera zmian w składzie Rady Ministrów, takie postępowanie powinno mieć miejsce. Ważne, by nastąpiło jeszcze przed wręczeniem nominacji, bo potem jest za późno - w myśl art. 27 ust. 6 ustawy o ochronie informacji niejawnych nie można przeprowadzić postępowania sprawdzającego wobec już urzędującego członka Rady Ministrów.
Według Wassermanna powołanie się na mandaty
do informacji ściśle tajnych, powinien go uzyskać"&lt;/&gt;, na analogicznej zasadzie, jak poseł aspirujący do &lt;name type="org"&gt;Komisji ds. Służb Specjalnych&lt;/&gt;.<br>Od postępowania sprawdzającego przed powołaniem na stanowisko ministerialne jest wyjątek - nie przeprowadza się go wtedy, gdy np. po wyborach powoływany jest tego samego dnia cały rząd. Jednak gdy prezydent dokonuje na wniosek premiera zmian w składzie &lt;name type="org"&gt;Rady Ministrów&lt;/&gt;, takie postępowanie powinno mieć miejsce. Ważne, by nastąpiło jeszcze przed wręczeniem nominacji, bo potem jest za późno - w myśl art. 27 ust. 6 ustawy o ochronie informacji niejawnych nie można przeprowadzić postępowania sprawdzającego wobec już urzędującego członka &lt;name type="org"&gt;Rady Ministrów&lt;/&gt;.<br>Według &lt;name type="person"&gt;Wassermanna&lt;/&gt; powołanie się na mandaty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego