Typ tekstu: Książka
Autor: Lawrowski Zbigniew
Tytuł: Technika smarowania
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1997
atomami metalu (nb. tu jest różnica w zachowaniu się grafitu i dwusiarczku molibdenu, przypomnijmy sobie bowiem, że warstewka grafoidu tworzy się tylko wskutek adsorpcji fizycznej). Następne cząstki dwusiarczku molibdenu wypełniają wgłębienia nierówności powierzchni dotąd, aż poślizg zacznie zachodzić pomiędzy warstwami MoS2.
Jako optymalne dodatki MoS2 zaleca się: do olejów kilka procent, do smarów plastycznych 510%.
W tym miejscu należy zwrócić uwagę na możliwość odkładania się smarów stałych, zawartych w oleju lub w smarze plastycznym, na ściankach przewodów smarowych (proces ten nazywa się obliteracją). Przy małych przekrojach przewodów może z czasem nastąpić całkowite ich zamknięcie.
Smary stałe stosuje się w następujących postaciach
atomami metalu (nb. tu jest różnica w zachowaniu się grafitu i dwusiarczku molibdenu, przypomnijmy sobie bowiem, że warstewka &lt;orig&gt;grafoidu&lt;/&gt; tworzy się tylko wskutek adsorpcji fizycznej). Następne cząstki dwusiarczku molibdenu wypełniają wgłębienia nierówności powierzchni dotąd, aż poślizg zacznie zachodzić pomiędzy warstwami MoS2.<br>Jako optymalne dodatki MoS2 zaleca się: do olejów kilka procent, do smarów plastycznych 510%.<br>W tym miejscu należy zwrócić uwagę na możliwość odkładania się smarów stałych, zawartych w oleju lub w smarze plastycznym, na ściankach przewodów smarowych (proces ten nazywa się obliteracją). Przy małych przekrojach przewodów może z czasem nastąpić całkowite ich zamknięcie.<br>Smary stałe stosuje się w następujących postaciach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego