Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 12.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wówczas, że jako młoda dziewczyna nienawidziła swojego ojca, który nie był nazistą, ją zaś ta jego postawa skazała na rolę odmieńca w szkole. Dopiero później uczucie to zastąpiła bezbrzeżna wdzięczność.

Napisałam to wszystko w mojej pracy domowej, ale nasz nauczyciel nie zebrał zeszytów. - Wasze rodzinne dzieje nie dotyczą mnie, tylko przede wszystkim was - powiedział.

Katarina Bader

Autorka jest dziennikarką z Monachium. W 2001 r. była stażystką w dziale zagranicznym naszego tygodnika.



Ameryka - Europa: protokół rozbieżności

homo americanus i homo europaeus to dwie mentalności, kultury i cywilizacje. Różni nas nawet wygląd.

Z Oscara Wilde'a pamiętam taki dialog: - Mówią, lady Hunstanton, że dobrzy Amerykanie
wówczas, że jako młoda dziewczyna nienawidziła swojego ojca, który nie był nazistą, ją zaś ta jego postawa skazała na rolę odmieńca w szkole. Dopiero później uczucie to zastąpiła bezbrzeżna wdzięczność.<br><br>Napisałam to wszystko w mojej pracy domowej, ale nasz nauczyciel nie zebrał zeszytów. - Wasze rodzinne dzieje nie dotyczą mnie, tylko przede wszystkim was - powiedział.<br><br>&lt;au&gt;Katarina Bader&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>Autorka jest dziennikarką z Monachium. W 2001 r. była stażystką w dziale zagranicznym naszego tygodnika.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Ameryka - Europa: protokół rozbieżności&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;orig&gt;homo americanus&lt;/&gt; i homo &lt;orig&gt;europaeus&lt;/&gt; to dwie mentalności, kultury i cywilizacje. Różni nas nawet wygląd.&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Z Oscara Wilde'a pamiętam taki dialog: - Mówią, lady Hunstanton, że dobrzy Amerykanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego