Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
ich, że powinni produkować odpowiednie instrumenty w fabryce Vickersa w Anglii. Jakkolwiek było, zdaje się nie ulegać wątpliwości, że w czasie bitwy w Skageraku Anglicy walczyli, używając przyrządów Zeissa zdobytych dopiero po wybuchu wojny"24.
Swą światową pozycję Zeiss stworzył dzięki organizowaniu w Niemczech i za granicą swych filii produkcyjnych, przedstawicielstw handlowych i warsztatów naprawczych. Na początku XX w. firma posiadała zagraniczne filie produkcyjne w Wiedniu, Györ, Rydze i Londynie, w których głównie produkowano przyrządy wojskowe. W tym samym czasie utworzono przedstawicielstwa handlowe w Berlinie, Wiedniu, Londynie, Paryżu, Mediolanie, Hamburgu, St. Petersburgu i Tokio.
W Niemczech do Zeissa należały zakłady w
ich, że powinni produkować odpowiednie instrumenty w fabryce Vickersa w Anglii. Jakkolwiek było, zdaje się nie ulegać wątpliwości, że w czasie bitwy w Skageraku Anglicy walczyli, używając przyrządów Zeissa zdobytych dopiero po wybuchu wojny"&lt;/&gt;24.<br>Swą światową pozycję Zeiss stworzył dzięki organizowaniu w Niemczech i za granicą swych filii produkcyjnych, przedstawicielstw handlowych i warsztatów naprawczych. Na początku XX w. firma posiadała zagraniczne filie produkcyjne w Wiedniu, Györ, Rydze i Londynie, w których głównie produkowano przyrządy wojskowe. W tym samym czasie utworzono przedstawicielstwa handlowe w Berlinie, Wiedniu, Londynie, Paryżu, Mediolanie, Hamburgu, St. Petersburgu i Tokio.<br>W Niemczech do Zeissa należały zakłady w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego