Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
pierwszy zresztą raz) do skrytego żalu w stosunku do Pana Boga - dlaczego zabrał go nam do Rzymu, dlaczego nie możemy posłuchać przez rok wykładu monograficznego na ten temat?
I jeszcze jedno zdanie: "Nasza wiara jest głęboko antropologiczna, głęboko osadzona we współbytowaniu, we wspólnocie ludu Bożego oraz we wspólnocie z tym przedwiecznym "Ty"" (s.46).
Przerzucam dalej strony omawianej książki, szukając dalszego ciągu wątku, który mnie zafrapował.
Cała debata toczy się w kontekście pytania o istnienie Boga, filozoficzne i religijne racje, przemawiające za uznaniem istnienia Boga.
Papież twierdzi, że pytanie, zawarte przez św. Tomasza w Sumie Teologicznej "An sit Deus", stworzyło w
pierwszy zresztą raz) do skrytego żalu w stosunku do Pana Boga - dlaczego zabrał go nam do Rzymu, dlaczego nie możemy posłuchać przez rok wykładu monograficznego na ten temat?<br>I jeszcze jedno zdanie: &lt;q&gt;"Nasza wiara jest głęboko antropologiczna, głęboko osadzona we współbytowaniu, we wspólnocie ludu Bożego oraz we wspólnocie z tym przedwiecznym "Ty""&lt;/&gt; (s.46).<br>Przerzucam dalej strony omawianej książki, szukając dalszego ciągu wątku, który mnie zafrapował.<br>Cała debata toczy się w kontekście pytania o istnienie Boga, filozoficzne i religijne racje, przemawiające za uznaniem istnienia Boga.<br>Papież twierdzi, że pytanie, zawarte przez św. Tomasza w Sumie Teologicznej "An sit Deus", stworzyło w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego