Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 12.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
przewidzieć liczby zachorowań.
Mamy się więc czego bać?
Zachorowania na grypę występują w naszym kraju co roku. Najwięcej jest ich od stycznia do marca, ale na razie nie ma mowy o epidemii.
Skąd się dowiemy, gdy już będzie?
Każdy lekarz ma obowiązek zgłaszać liczbę chorych do powiatu. Stamtąd te dane przekazuje do wojewódzkich stacji epidemiologicznych. Te natomiast przekazują je do resortu zdrowia.
Jak często otrzymujecie takie meldunki?
Przychodzą do nas co tydzień.
A ostry stan choroby trwa pięć dni?
Z reguły tak, ale każdy człowiek może reagować inaczej.
Kiedy dochodzi do ogłoszenia stanu epidemicznego?
Jest to stan, gdy na danym terenie
przewidzieć liczby zachorowań. <br>Mamy się więc czego bać? <br>Zachorowania na grypę występują w naszym kraju co roku. Najwięcej jest ich od stycznia do marca, ale na razie nie ma mowy o epidemii. <br>Skąd się dowiemy, gdy już będzie? <br>Każdy lekarz ma obowiązek zgłaszać liczbę chorych do powiatu. Stamtąd te dane przekazuje do wojewódzkich stacji epidemiologicznych. Te natomiast przekazują je do resortu zdrowia. <br>Jak często otrzymujecie takie meldunki? <br>Przychodzą do nas co tydzień. <br>A ostry stan choroby trwa pięć dni? <br>Z reguły tak, ale każdy człowiek może reagować inaczej. <br>Kiedy dochodzi do ogłoszenia stanu epidemicznego? <br>Jest to stan, gdy na danym terenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego