Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
treningów kierowania ogniem wynika, że tylko 50% sygnałów dotyczących alarmowania wojsk o zagrożeniu z powietrza i uprzedzania o przelocie własnego lotnictwa dochodzi do poszczególnych środków ogniowych. Są one najczęściej zatrzymywane na stanowisku dowódczo-obserwacyjnym batalionu-kompanii (dywizjonu - baterii). Podstawową przyczyną tego stanu rzeczy jest przede wszystkim niesprawność istniejącego systemu łączności (przestarzałe środki łączności, w tym ich wrażliwość na różnorodne zakłócenia) na szczeblu pododdziału, a niekiedy także niedocenianie przez dowódców tego problemu.
Szkolenie (przygotowanie) dowódców w alarmowaniu o zagrożeniu z powietrza oraz uprzedzaniu o przelotach własnego lotnictwa należy prowadzić podczas ćwiczeń z wojskami oraz zajęć z kierowaniem ogniem.
Do każdych ćwiczeń taktycznych
treningów kierowania ogniem wynika, że tylko 50% sygnałów dotyczących alarmowania wojsk o zagrożeniu z powietrza i uprzedzania o przelocie własnego lotnictwa dochodzi do poszczególnych środków ogniowych. Są one najczęściej zatrzymywane na stanowisku dowódczo-obserwacyjnym batalionu-kompanii (dywizjonu - baterii). Podstawową przyczyną tego stanu rzeczy jest przede wszystkim niesprawność istniejącego systemu łączności (przestarzałe środki łączności, w tym ich wrażliwość na różnorodne zakłócenia) na szczeblu pododdziału, a niekiedy także niedocenianie przez dowódców tego problemu.<br>Szkolenie (przygotowanie) dowódców w alarmowaniu o zagrożeniu z powietrza oraz uprzedzaniu o przelotach własnego lotnictwa należy prowadzić podczas ćwiczeń z wojskami oraz zajęć z kierowaniem ogniem.<br>Do każdych ćwiczeń taktycznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego