Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wobec macierzystej uczelni lub nie spowoduje niewywiązywania się z obowiązków. Jeśli tak nie będzie, to pracownik będzie mógł się dodatkowo zatrudnić. Jeżeli natomiast któraś z tych przesłanek wystąpi, to rektor może zakazać podjęcia lub kontynuowania dodatkowej pracy. Ewentualne naruszenie tego zakazu, podobnie jak niepowiadomienie rektora o dodatkowym zatrudnieniu może być przyczyną rozwiązania stosunku pracy.
Uczelnie niepaństwowe protestowały przeciwko ograniczeniu prawa do prowadzenia studiów podyplomowych. Na początku pana zespół proponował, by takie prawo miały tylko szkoły z uprawnieniami do nadawania stopnia doktora. Jaka jest ostateczna wersja tych przepisów?
Przyjęliśmy zasadę, że studia podyplomowe może organizować każda uczelnia, oczywiście w zakresie tych kierunków
wobec macierzystej uczelni lub nie spowoduje niewywiązywania się z obowiązków. Jeśli tak nie będzie, to pracownik będzie mógł się dodatkowo zatrudnić. Jeżeli natomiast któraś z tych przesłanek wystąpi, to rektor może zakazać podjęcia lub kontynuowania dodatkowej pracy. Ewentualne naruszenie tego zakazu, podobnie jak niepowiadomienie rektora o dodatkowym zatrudnieniu może być przyczyną rozwiązania stosunku pracy.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Uczelnie niepaństwowe protestowały przeciwko ograniczeniu prawa do prowadzenia studiów podyplomowych. Na początku pana zespół proponował, by takie prawo miały tylko szkoły z uprawnieniami do nadawania stopnia doktora. Jaka jest ostateczna wersja tych przepisów?&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Przyjęliśmy zasadę, że studia podyplomowe może organizować każda uczelnia, oczywiście w zakresie tych kierunków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego