Typ tekstu: Książka
Autor: Jedliński Krzysztof i inni
Tytuł: Trening interpersonalny
Rok: 1997
grupa nie wie, co począć, trener, jeśli pomaga, to posługuje się raczej zachętą do wyrażania uczuć, komentowaniem sytuacji grupowej, zachęcaniem do aktywności, do zwracania się wprost do określonych osób, niż wprowadzaniem strukturalizującego sytuację ćwiczenia.

Ćwiczenia mają ułatwić wyrażenia tego, co już w grupie istnieje i dzieje się pomiędzy uczestnikami. Na przykład po długiej sekwencji naładowanych uczuciami negatywnymi informacji zwrotnych trener proponuje spotkania w parach; każdy spotyka się z osobą, z którą ma najtrudniejszy kontakt, i rozmawia o tym, co mu w kontakcie z tą osobą przeszkadza. Potem zachęca do przedstawienia na forum grupy tego, co zostało powiedziane w parach.

W innej
grupa nie wie, co począć, trener, jeśli pomaga, to posługuje się raczej zachętą do wyrażania uczuć, komentowaniem sytuacji grupowej, zachęcaniem do aktywności, do zwracania się wprost do określonych osób, niż wprowadzaniem strukturalizującego sytuację ćwiczenia.<br><br>Ćwiczenia mają ułatwić wyrażenia tego, co już w grupie istnieje i dzieje się pomiędzy uczestnikami. Na przykład po długiej sekwencji naładowanych uczuciami negatywnymi informacji zwrotnych trener proponuje spotkania w parach; każdy spotyka się z osobą, z którą ma najtrudniejszy kontakt, i rozmawia o tym, co mu w kontakcie z tą osobą przeszkadza. Potem zachęca do przedstawienia na forum grupy tego, co zostało powiedziane w parach.<br><br>W innej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego