Typ tekstu: Książka
Autor: Jasieński Bruno
Tytuł: Palę Paryż
Rok wydania: 1974
Rok powstania: 1929
informacje, że ojciec mój był Żydem, i sądziliście, że, jeżeli nie pójdę na interes, będzie mnie można wziąć na sentyment.
"A idisz harc" - jak to mówicie między sobą. Muszę was rozczarować. Wychowałem się w Ameryce, w Ameryce dorobiłem się majątku. Jestem Amerykaninem. Żydostwu nic nie jestem dłużny, nie mamy żadnych punktów stycznych. Linie nasze, które w ubiegłym pokoleniu może jeszcze się przecinały, rozbiegły się bezpowrotnie. Kwestia pochodzenia jest kwestią wyłącznie metrykalną .
Żydostwo nie ma powodu niczego się po mnie spodziewać.
Pan w okularach pośpiesznie zaprzeczył.
- Kto mówi o pochodzeniu? Po prostu, pozwolę sobie powiedzieć, postępuje pan nierozsądnie. To, że kiedyś tam może
informacje, że ojciec mój był Żydem, i sądziliście, że, jeżeli nie pójdę na interes, będzie mnie można wziąć na sentyment.<br>"A idisz harc" - jak to mówicie między sobą. Muszę was rozczarować. Wychowałem się w Ameryce, w Ameryce dorobiłem się majątku. Jestem Amerykaninem. Żydostwu nic nie jestem dłużny, nie mamy żadnych punktów stycznych. Linie nasze, które w ubiegłym pokoleniu może jeszcze się przecinały, rozbiegły się bezpowrotnie. Kwestia pochodzenia jest kwestią wyłącznie metrykalną &lt;page nr=218&gt;.<br> Żydostwo nie ma powodu niczego się po mnie spodziewać.<br>Pan w okularach pośpiesznie zaprzeczył.<br>- Kto mówi o pochodzeniu? Po prostu, pozwolę sobie powiedzieć, postępuje pan nierozsądnie. To, że kiedyś tam może
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego