Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 36
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
kapelanów - ojca Tadeusza Wincenciaka oraz ojca Tomasza Bałysa. Uroczystość odbyła się w kościele św. Brunona z udziałem ponad 30 sztandarów kół związkowych. Później, po jej zakończeniu wszyscy udali się do Domu Podhalan, gdzie odbywał się oficjalny bankiet.

Oficjalnie i doniośle

- Mamy z czego być dumni, ale nie możemy popełnić grzechu pychy - mówił do górali prof. Tadeusz Gromada, który tego dnia wraz z prof. Ferdynandem Leją - znanym kardiologiem - był głównym mówcą bankietu. Profesor mówił m.in. o znaczeniu obecności górali na amerykańskiej ziemi. Mówił także o konieczności wykształcenia młodego pokolenia - Musimy zabrać się za tę edukację, abyśmy nie musieli się wstydzić.
Na
kapelanów - ojca Tadeusza Wincenciaka oraz ojca Tomasza Bałysa. Uroczystość odbyła się w kościele św. Brunona z udziałem ponad 30 sztandarów kół związkowych. Później, po jej zakończeniu wszyscy udali się do Domu Podhalan, gdzie odbywał się oficjalny bankiet.<br><br>&lt;tit&gt;Oficjalnie i doniośle&lt;/&gt;<br><br> - Mamy z czego być dumni, ale nie możemy popełnić grzechu pychy - mówił do górali prof. Tadeusz Gromada, który tego dnia wraz z prof. Ferdynandem Leją - znanym kardiologiem - był głównym mówcą bankietu. Profesor mówił m.in. o znaczeniu obecności górali na amerykańskiej ziemi. Mówił także o konieczności wykształcenia młodego pokolenia - Musimy zabrać się za tę edukację, abyśmy nie musieli się wstydzić.<br>Na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego