Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 29
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
naczelnego "Tatranskeho dvojtyždennika" - Mikuláša Argalácsa.
Archiwalne materiały mają to do siebie, że bywają często bezosobowe, ale jeżeli mają tylko 20 lat, to okazuje się, że wiążą się jeszcze bardzo z konkretnymi osobami. Takimi są zapisy w Księdze Wypraw z 1979 roku.
Odszukałem datę: 25 czerwca 1979 r.
Dyżur miał Martin Mladoň. W trzeciej linijce jest ostatni podpis Milana Kriššaka. Odebrał pensję po powrocie z wyprawy na Jannu w Himalajach. Dalej jest zwięzły zapis tego czarnego dnia Horskej Služby:
14.35 - recepcjonistka z hotelu FIS zgłasza wypadek przy Capim stawie w Dolinie Młynickiej
naczelnego "Tatranskeho dvojty&#158;dennika" - Mikulá&#154;a Argalácsa.<br>Archiwalne materiały mają to do siebie, że bywają często bezosobowe, ale jeżeli mają tylko 20 lat, to okazuje się, że wiążą się jeszcze bardzo z konkretnymi osobami. Takimi są zapisy w Księdze Wypraw z 1979 roku.<br>Odszukałem datę: 25 czerwca 1979 r.<br>Dyżur miał Martin Mladoň. W trzeciej linijce jest ostatni podpis Milana Kri&#154;&#154;aka. Odebrał pensję po powrocie z wyprawy na Jannu w Himalajach. Dalej jest zwięzły zapis tego czarnego dnia Horskej Slu&#158;by:<br>14.35 - recepcjonistka z hotelu FIS zgłasza wypadek przy Capim stawie w Dolinie Młynickiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego