Typ tekstu: Książka
Autor: Czekała Zbigniew
Tytuł: Parada radarów
Rok: 1999
bomb latających V-1, które przekroczyły wybrzeże brytyjskie, aż 102 zostały zestrzelone dzięki celnemu ogniowi artylerii kierowanej radarem; - sumaryczne straty okrętów biorących udział w konwojach wyniosły zaledwie 0,1%, co jest niewątpliwie zasługą radaru.
Przywódcy niemieccy jakby nie doceniali rangi radaru. Chociaż w czasie wojny wyprodukowano w Niemczech kilka tysięcy radarów, prace rozwojowe w tej dziedzinie zostały spowolnione. W 1943 roku Niemcom udało się przechwycić na zestrzelonym brytyjskim samolocie radar z nadajnikiem magnetronowym, co pozwoliło im ocenić przewagę przeciwnika. Do końca wojny jednak nie zdołali opanować produkcji magnetronu.
Po wojnie pojawiły się nowe wyzwania dla obrony przeciwlotniczej: szybkie samoloty odrzutowe, broń
bomb latających V-1, które przekroczyły wybrzeże brytyjskie, aż 102 zostały zestrzelone dzięki celnemu ogniowi artylerii kierowanej radarem; - sumaryczne straty okrętów biorących udział w konwojach wyniosły zaledwie 0,1%, co jest niewątpliwie zasługą radaru.<br>Przywódcy niemieccy jakby nie doceniali rangi radaru. Chociaż w czasie wojny wyprodukowano w Niemczech kilka tysięcy radarów, prace rozwojowe w tej dziedzinie zostały spowolnione. W 1943 roku Niemcom udało się przechwycić na zestrzelonym brytyjskim samolocie radar z nadajnikiem magnetronowym, co pozwoliło im ocenić przewagę przeciwnika. Do końca wojny jednak nie zdołali opanować produkcji magnetronu.<br>Po wojnie pojawiły się nowe wyzwania dla obrony przeciwlotniczej: szybkie samoloty odrzutowe, broń
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego