Typ tekstu: Książka
Autor: Siemaszko Andrzej
Tytuł: Granice tolerancji
Rok: 1993
względami upośledzoną, inną, "dziwną", nietypową, wzajemne oczekiwania tych osób i ich realizacja w procesie interakcji. W swojej pracy o stygmatach zajmował się Goffman nie tyle reakcjami społecznej widowni wobec dewiantów, ile reakcjami dewiantów wobec społecznej widowni. Interesowały go głównie techniki, za pomocą których osoby pod pewnymi względami inne i gorsze radzą sobie z posiadanymi stygmatami, oraz to, w jaki sposób kontrolują one informacje dotyczące swego upośledzonego statusu lub też jak postępują wówczas, gdy ich wstydliwych, odmiennych lub gorszych cech, skłonności czy postępków już nie da się ukryć.
Tannenbaumowi i Beckerowi zawdzięczamy termin "etykietka", Goffman natomiast wprowadził do socjologii pojęcie "stygmat".
"Kiedy spotykamy
względami upośledzoną, inną, "dziwną", nietypową, wzajemne oczekiwania tych osób i ich realizacja w procesie interakcji. W swojej pracy o stygmatach zajmował się Goffman nie tyle reakcjami społecznej widowni wobec dewiantów, ile reakcjami dewiantów wobec społecznej widowni. Interesowały go głównie techniki, za pomocą których osoby pod pewnymi względami inne i gorsze radzą sobie z posiadanymi stygmatami, oraz to, w jaki sposób kontrolują one informacje dotyczące swego upośledzonego statusu lub też jak postępują wówczas, gdy ich wstydliwych, odmiennych lub gorszych cech, skłonności czy postępków już nie da się ukryć.<br>Tannenbaumowi i Beckerowi zawdzięczamy termin "etykietka", Goffman natomiast wprowadził do socjologii pojęcie "stygmat".<br>"&lt;q&gt;Kiedy spotykamy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego