Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 24
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Nauczycielskie i po powrocie z wojska pracował jako nauczyciel w Zakopanem. Tutaj też został schwytany i rozstrzelany przez Gestapo w 1942 r. za udział w Ruchu Oporu.
Jordanów na początku XX wieku był małym miasteczkiem, liczącym ok. 3 000 mieszkańców, posiadającym sąd grodzki i więzienie oraz seminarium nauczycielskie. Na czterech rogach rynku znajdowały się studnie, które zaopatrywały miasto w wodę i były miejscem spotkań towarzyskich mieszkańców. Jordanów powstał na podstawie przywileju króla Zygmunta Augusta z 1564 r., lokowany na prawie magdeburskim. Wieczorem policjant odgwizdywał na rynku porę udania się mieszkańców na spoczynek.
Piotr od dzieciństwa marzył o kapłaństwie, dlatego po ukończeniu
Nauczycielskie i po powrocie z wojska pracował jako nauczyciel w Zakopanem. Tutaj też został schwytany i rozstrzelany przez Gestapo w 1942 r. za udział w Ruchu Oporu.<br>Jordanów na początku XX wieku był małym miasteczkiem, liczącym ok. 3 000 mieszkańców, posiadającym sąd grodzki i więzienie oraz seminarium nauczycielskie. Na czterech rogach rynku znajdowały się studnie, które zaopatrywały miasto w wodę i były miejscem spotkań towarzyskich mieszkańców. Jordanów powstał na podstawie przywileju króla Zygmunta Augusta z 1564 r., lokowany na prawie magdeburskim. Wieczorem policjant odgwizdywał na rynku porę udania się mieszkańców na spoczynek.<br>Piotr od dzieciństwa marzył o kapłaństwie, dlatego po ukończeniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego