Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
czyli pewna wartość graniczna, jest poziomem Fermiego, powyżej którego nie ma fermionów. Wszystkie fermiony znajdują się poniżej poziomu Fermiego. Ich liczba jest równa liczbie stanów: ((...))
Ad b) Liczbę stanów można łatwo policzyć jako stosunek objętości przestrzeni fazowej, w której znajduje się cząstka, do objętości komórki elementarnej 3 Objętość przestrzeni fazowej równa jest iloczynowi objętości przestrzeni konfiguracyjnej V i objętości przestrzeni pędowej. Tę ostatnią policzymy jako objętość kuli o promieniu ((...)) , równą ((...)) Objętość przestrzeni fazowej: ((...)) Liczba stanów:
(to samo wyrażenie otrzymuje się z rozwiązania równania falowego na wartości własne energii "cząstki w pudle'').
W przypadku fermionów liczba stanów jest równa gdzie jest związane
czyli pewna wartość graniczna, jest poziomem Fermiego, powyżej którego nie ma fermionów. Wszystkie fermiony znajdują się poniżej poziomu Fermiego. Ich liczba jest równa liczbie stanów: ((...)) <br> Ad b) Liczbę stanów można łatwo policzyć jako stosunek objętości przestrzeni fazowej, w której znajduje się cząstka, do objętości komórki elementarnej 3 Objętość przestrzeni fazowej równa jest iloczynowi objętości przestrzeni konfiguracyjnej V i objętości przestrzeni pędowej. Tę ostatnią policzymy jako objętość kuli o promieniu ((...)) , równą ((...)) Objętość przestrzeni fazowej: ((...)) Liczba stanów:<br> (to samo wyrażenie otrzymuje się z rozwiązania równania falowego na wartości własne energii "cząstki w pudle'').<br> W przypadku fermionów liczba stanów jest równa gdzie jest związane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego