Typ tekstu: Książka
Autor: Goban-Klas Tomasz
Tytuł: Media i komunikowanie masowe
Rok: 2000
w Europie. W czasie I wojny światowej prasa i film zostały wykorzystane do nacjonalistycznych celów przez wszystkie walczące strony, gdyż było oczywiste, iż media te mają poważne możliwości wpływu na "masy" obywateli.
To wrażenie umocnił rozwój prasy partyjnej w Niemczech hitlerowskich i w Związku Radzieckim. Uznano tam bowiem, że masowy rozgłos nadawany wybranym treściom ułatwia sterowanie świadomością mas i może wpływać na stosunki międzynarodowe. Podstawą władzy duchowej państwa miał być narodowy system medialny docierający do większości obywateli, monopolizacja kontroli mediów oraz masowa publiczność, którą media skutecznie przyciągają, a która w konsekwencji podlega manipulacyjnym zamysłom ich dysponentów.
Socjologowie końca XIX i początku
w Europie. W czasie I wojny światowej prasa i film zostały wykorzystane do nacjonalistycznych celów przez wszystkie walczące strony, gdyż było oczywiste, iż media te mają poważne możliwości wpływu na "masy" obywateli. <br>To wrażenie umocnił rozwój prasy partyjnej w Niemczech hitlerowskich i w Związku Radzieckim. Uznano tam bowiem, że masowy rozgłos nadawany wybranym treściom ułatwia sterowanie świadomością mas i może wpływać na stosunki międzynarodowe. Podstawą władzy duchowej państwa miał być narodowy system medialny docierający do większości obywateli, monopolizacja kontroli mediów oraz masowa publiczność, którą media skutecznie przyciągają, a która w konsekwencji podlega manipulacyjnym zamysłom ich dysponentów.<br>Socjologowie końca XIX i początku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego