Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
że bardzo trudno jest je od ręki kupić.
W takich sytuacjach rodzi się pomysł na wzięcie kredytu. Tylko, że sprawa nie jest tak prosta. Znajomy pożycza 200 złotych do końca miesiąca i czeka na zwrot dokładnie tej sumy. Bank natomiast chce zarobić, bo to jest jego celem.
Czym tak naprawdę różni się pożyczka od kredytu? Pożyczki udzielić może tylko właściciel pieniędzy, a jej umowę reguluje prawo cywilne. Kredyt natomiast opiera się na prawie bankowym. Wniosek: tylko bank udziela kredytu, a pożyczki może udzielić każdy, kto posiada gotówkę.
Umowa pożyczki przenosi własność określonej kwoty na tego, który ją bierze i pożyczkodawca nie może
że bardzo trudno jest je od ręki kupić.<br>W takich sytuacjach rodzi się pomysł na wzięcie kredytu. Tylko, że sprawa nie jest tak prosta. Znajomy pożycza 200 złotych do końca miesiąca i czeka na zwrot dokładnie tej sumy. Bank natomiast chce zarobić, bo to jest jego celem.<br>Czym tak naprawdę różni się pożyczka od kredytu? Pożyczki udzielić może tylko właściciel pieniędzy, a jej umowę reguluje prawo cywilne. Kredyt natomiast opiera się na prawie bankowym. Wniosek: tylko bank udziela kredytu, a pożyczki może udzielić każdy, kto posiada gotówkę.<br>Umowa pożyczki przenosi własność określonej kwoty na tego, który ją bierze i pożyczkodawca nie może
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego