Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
nasze ciała, wiemy, co drugiej stronie sprawia przyjemność i potrafimy przewidzieć jej reakcję na nowe pieszczoty. To z jednej strony miłe, bo daje komfort i poczucie bezpieczeństwa, ale z drugiej - brakuje nam niekiedy tej odlotowej "jazdy" z początku związku.
Zła wiadomość dla wszystkich kochanków: niestety, spadek atrakcyjności partnera związany z rutyną pojawiającą się w długotrwałym związku jest po prostu nieunikniony. - W przypadku długiego związku działa tak zwany mechanizm abituacji - wyjaśnia Wiesław Sokoluk. - Bodźce, początkowo bardzo atrakcyjne i podniecające, przez wielokrotne powtarzanie tracą swoją moc.
Na szczęście nie oznacza to, że po dwóch latach związku partner kompletnie przestanie nas podniecać i będziemy
nasze ciała, wiemy, co drugiej stronie sprawia przyjemność i potrafimy przewidzieć jej reakcję na nowe pieszczoty. To z jednej strony miłe, bo daje komfort i poczucie bezpieczeństwa, ale z drugiej - brakuje nam niekiedy tej odlotowej "jazdy" z początku związku.<br>Zła wiadomość dla wszystkich kochanków: niestety, spadek atrakcyjności partnera związany z rutyną pojawiającą się w długotrwałym związku jest po prostu nieunikniony. - W przypadku długiego związku działa tak zwany mechanizm abituacji - wyjaśnia Wiesław Sokoluk. - Bodźce, początkowo bardzo atrakcyjne i podniecające, przez wielokrotne powtarzanie tracą swoją moc. <br>Na szczęście nie oznacza to, że po dwóch latach związku partner kompletnie przestanie nas podniecać i będziemy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego