Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
lat młodszej.
Podobnie jak w przypadku średniego spożycia, stan cywilny różnicuje badanych pod względem "picia ryzykownego". Najwyższy odsetek pijących w taki sposób pojawia się wśród osób stanu wolnego, najniższy wśród wdów i wdowców. Wielkość miejscowości zamieszkania nie wprowadza wyraźnego zróżnicowania. Także wykształcenie nie wchodzi w istotne statystycznie zależności z piciem ryzykownym.
Status zawodowy koreluje z piciem ryzykownym zarówno w przypadku ogółu badanej populacji, jak i mężczyzn. Wyraźnie wyższy odsetek osób z grup ryzyka występuje wśród uczących się oraz wśród bezrobotnych. U osób pracujących stanowisko nie wiąże się w sposób istotny statystycznie z piciem ryzykownym.
Status społeczno-zawodowy różnicuje badanych pod względem
lat młodszej.<br> Podobnie jak w przypadku średniego spożycia, stan cywilny różnicuje badanych pod względem "picia ryzykownego". Najwyższy odsetek pijących w taki sposób pojawia się wśród osób stanu wolnego, najniższy wśród wdów i wdowców. Wielkość miejscowości zamieszkania nie wprowadza wyraźnego zróżnicowania. Także wykształcenie nie wchodzi w istotne statystycznie zależności z piciem ryzykownym. <br> Status zawodowy koreluje z piciem ryzykownym zarówno w przypadku ogółu badanej populacji, jak i mężczyzn. Wyraźnie wyższy odsetek osób z grup ryzyka występuje wśród uczących się oraz wśród bezrobotnych. U osób pracujących stanowisko nie wiąże się w sposób istotny statystycznie z piciem ryzykownym. <br> Status społeczno-zawodowy różnicuje badanych pod względem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego